Często zdarza się, że nie wyobrażamy sobie siebie w nowym stylu. Czy jednak jest to powód, aby nie spróbować czegoś nowego? Włosy syntetyczne mogą stać się naszym cichym sojusznikiem w podróży ku odkrywaniu własnego „ja”. Dzięki nim możemy na chwilę zamienić swoje kruczoczarne pasma na rubinowe fale lub platynowy bob. Możliwości są niemalże nieskończone, a dostęp do nich otwiera przed nami kreatywne ocean możliwości. To znakomite rozwiązanie dla osób pragnących odmienić swój wygląd, ale także dla tych wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą cieszyć się naturalnymi włosami. Jak dbać o włosy syntetyczne?

I krok: wybór odpowiednich kosmetyków

Pierwszym krokiem jak dbać o syntetyczne włosy jest dobranie odpowiednich kosmetyków. Zasadniczo musimy pamiętać, że takie pasma potrzebują specjalnej pielęgnacji i dedykowanych produktów przeznaczonych tylko do tego typu fryzury.

Podczas zakupów należy szczególnie zwracać uwagę na skład szamponów i odżywek – ich zadaniem jest utrzymanie integralności struktury pasemek oraz zapewnienie im długotrwałego połysku. Wszystkie używane kosmetyki powinny być bezzapachowe i nie zawierać alkoholu, który mógłby uszkodzić strukturę włosa.

II krok: delikatne mycie

Jak myć włosy syntetyczne? To pytanie jest równie istotne jak samo doboru odpowiednich produktów do ich pielęgnacji. Podczas mycia kluczowe jest zachowanie szczególnej delikatności. Mycie powinno odbywać się w ciepłej (ale nie gorącej) wodzie z niewielką ilością szamponu. Pamiętajmy o tym, aby poczekać, aż produkt dobrze się rozpuści, zanim nałożymy go na włosy – naszym celem jest uzyskanie jednolitej konsystencji i uniknięcie tworzenia plam czy smug.

Mycia dokonujemy od nasady ku końcom, starając się nie splątać pasemek podczas tego procesu. Szampon musi zostać dokładnie spłukany – pozostawienie go nawet w minimalnej ilości może prowadzić do uszkodzenia struktury włosów oraz sprawić, że będą one wyglądały na matowe.

III krok: suszenie

Kolejnym etapem opisywanym przez https://www.zwap.pl/blog/jak-myc-wlosy-syntetyczne to suszenie peruki lub doczepianych pasemek syntetycznych po umyciu. Włosy syntetyczne jak dbać po umyciu? Odpowiedź jest prosta – należy je delikatnie osuszyć ręcznikiem, a następnie pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Nie używaj w tym celu suszarki – gorące powietrze może zniszczyć strukturę włókien i spowodować ich matowienie lub kruszenie.

IV krok: czyszczenie

Jeśli chcemy utrzymać nasze włosy syntetyczne w najlepszej kondycji, nie możemy zapominać o regularnym czyszczeniu peruki. Włosy syntetyczne jak dbać to także przede wszystkim odpowiednia higiena! Idealny moment na dokładne usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń to czas bezpośrednio przed myciem peruki. Użyjmy do tego miękkiej szczotki, która delikatnie przeczesze pasma bez ryzyka ich uszkodzenia.

V krok: przechowywanie

Ostatnią kwestią, której nie można lekceważyć, jest sposób przechowywania naszych włosów syntetycznych. Jak dbać o syntetyczne włosy nawet gdy z nich nie korzystamy? Trzymajmy je z dala od wilgoci, światła słonecznego i ciepła – te trzy elementy mogą znacząco skrócić żywotność produktu.